
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 12 mm |
| Length | 13 mm |
| Width | 5.9944 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polyethylene Terephthalate(PET) |
| Voltage Rating (AC) | 63 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 12 mm |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 100 V |
| Depth | 6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 10 mm |
| Dielectric Material | PET |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 months ago) |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
